9.kapitola

8. března 2018 v 15:00 | Mcgarry Katie |  1. Překroč svůj stín- McGarry Katie
Echo
S Noahovou černou koženou bundou přes ruku jsem zamířila ke skříňkám. Touha si ji obléct byla téměř silnější než já. Přitahovala mě ta vůně, to teplo, které z ní vyzařovalo, a připomínala mi mou chvilku s Noahem na terase u Michaela Blaira.

Ovládej se trochu, Echo. Nejsešpřece idiot. Věděla jsem, co se o Noahovi říká. Chodil na večírky jen proto, aby se sjel a vybíral si mezi opilými holkami zábavu na jednu noc. Kdybych se šla zhulit s ním, byla bych to já. Nehodlala jsem být zábavou na jednu noc, ale bylo fajn, že mě bral v úvahu. Koneckonců, od druháku o mě žádný jiný kluk ze školy neprojevil ani špetku zájmu.
"Co je s tebou? Vypadáš jako batole, kterému se zakutálel míček." Lila mě dohnala na chodbě.
"Jsem odsouzená k tomu, abych umřela jako panna." Moje vlastní doznání mě šokovalo. Opravdu jsem tohle vypustila z úst? Mnula jsem hladkou kůži Noahovy bundy. Možná jsem měla jít s ním. Ne abych se sjela, ale abych... ehm... neumřela jako panna.
Lila se rozesmála tak nahlas, až se za ní lidi na chodbě otáčeli.
Sklonila jsem hlavu, nechala si vlasy spadnout do obličeje a přála si být neviditelná. Došly jsme ke skříňkám a já tu svou otvírala s nutkáním zalézt si dovnitř.
"To těžko. Ale myslela jsem, že na tohle nejsi." Lila se přehrabovala svou skříňkou, která stála hned vedle mojí.
"Nejsem. S Lukem jsem to odkládala, protože jsem na to nebyla připravená. Nenapadlo mě, že přijde doba, kdy o mě nikdo nebude stát."
Zírala jsem na své rukavice a měla z toho mořskou nemoc na pevnině. Až zazvoní, budu je muset svléknout. Tohle nebylo o sexu. "Žádný kluk se ke mně ani nepřiblíží dost na to, aby mé mohl mít rád."
Lila zabouchla skříňku a kousla se do rtu. "To s tvojí mámou stojí za houby."
Zhluboka jsem se nadechla, abych se úplně nesesypala.
"Jo, to vím."
Zaostřila na bundu, kterou jsem pořád ještě držela v ruce.
"Co je tohle?"
"Bunda Noaha Hutchinse," ozvala se Natalie, která se vynořila búhvíodkud a chňapla po ní. Hodila svými hnědými
vlasy na stranu. "Pojďte se mnou. Hned."
Lila už měla oči vyvalené jako dva melouny, když jsme za Natalie zapadly na záchody. "Proč máš u sebe Noahovu bundu?"
Otevřela jsem pusu a chtěla odpovědět, ale v tom za námi Grace zabouchla dveře. "Nemáme čas na vybavování. Už jde."
Natalie strčila prstem do dveří všech kabinek, aby se ujistila, že jsme samy. Bylo tam cítit dezinfekci a každou chvíli ukapával kohoutek.
"Nech toho," řekla Grace.
"Už jsem to zkontrolovala."
Lila chytla Grace za ruku. "Počkat. Potřebuju informace.
Kdo už jde? Proč má Echo Noahovu bundu? A kde jste vzaly ten svetr?"
"Od Luka. Pro Echo. Bylas tak opilá, že jsi nezvládla parťácký systém, a Echo teď má Noahovu bundu. Nesmí se s ní ukazovat." Grace ji vytrhla Natalie z ruky. "Snažíme se Echo vrátit její život."
Dobyla jsem bundu z Graceiných prstů. Moje kamarádky evidentně přišly o rozum. "Je to bunda, ne hašiš. Máme spolu první hodinu. Vrátím mu ji tam. A co je komu do toho, že mě shání Luke?"
Grace na mě namířila červený nehet. "Neřeklas nám, že s tebou chtěl tancovat. A místo toho jsme musely odvézt Lilu domů. Teď tě hledá, protože chce vědět, proč jsi ho nechala čekat. Tohle je odpověď na naše modlitby."
Stiskla jsem bundu pevněji. "Cože? Teda, no a co? Jsme s Lukem kamarádi." Aspoň myslím. Popřál mi k narozeninám.
To kamarádi dělávají.
Lila se pustila do otravného dorážení. ,A? Tancovat spolu na párty je mnohem víc než přátelství. Znamená to, že tě zase chce."
"Přesně tak," souhlasila Grace. "A když tě chce Luke, budou tě chtít i všichni ostatní."
Lila zamávala rukama ve vzduchu. ,A hlavně, neumřeš jako panna." Dramaticky se nadechla. "Luke tě nesmí vidět s bundou jinýho kluka. Grace, vezmi ji k sobě do skříňky a nějak to pak vymyslíme." Grace zvedla obočí. "Ani omylem. Ta věc určitě smrdí po drogách. Co když přijdou do školy se stopovacími psy?"
,Ach bože, ty jsi nemožná," vzdychla Lila.
Grace mi upravila košili a přehodila pramen vlasů přes rameno.
"Tak běž, ať tě nepropásne, než bude muset na hodinu."
Lila a Natalie mě vystrčily ze dveří a já si přimáčkla Noahovu bundu víc k tělu. "Vy to celé strašně zbytečně řešíte," řekla jsem, zatímco Lila bleskově vymačkávala kód mé skříňky.
"Už jde," zazpívala Natalie.
Lila mi vytrhla bundu z rukou, hodila ji dovnitř, odstrčila mě stranou a zabouchla dvířka. Pak se s Natalie opřely o mou skříňku jako druhá ochranná vrstva.
"Ahoj Echo."
Otočila jsem se na Luka. "Ahoj." Za poslední tři minuty se toho seběhlo tolik, že se mi z hlavy stal poutový kolotoč.
Luke přelétl očima po Natalie a Lile a svraštil obočí. Ten výraz jsem si pamatovala - chtěl mi něco říct bez publika. Ale i kdyby si o mně nezapamatoval nic jiného, musel vědět, že jsem k mání jenom v balíčku.
"Cekal jsem na tebe."
"Za to můžu já," vyhrkla Lila. "Nemohla si s tebou jít zatancovat, protože jsem potřebovala domů. Moc jsem toho vypila."
Luke i já jsme se nejdřív podívali na ni a pak na sebe navzájem.
Jedna Mississippi trapného ticha. Druhá Mississippi trapného ticha. Třetí Mississippi trapného ticha.
"Můžu tě doprovodit do třídy, Echo?" zeptal se nakonec.
"Jasně." Mrkla jsem přes rameno na Lilu a Natalie, když jsem s Lukem odcházela z chodby. Obě mi ukázaly palec nahoru.
Zhluboka jsem se nadechla a usmála se, když jsem si všimla, jak se na mě Luke zubí. U f - jako normálně. Třeba to opravdu bylo možné.
Totiž, pokud bylo normální schovávat u sebe ve skříňce bundu Noaha Hutchinse... a předstírat, že vůbec nemyslím na to, jak blízko k polibku jsme se dostali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama